Італія дасть Україні ще дві системи ППО на додачу до SAMP-T: про які установки йдеться

Італія дасть Україні ще дві системи ППО на додачу до SAMP-T: про які установки йдеться

Італія надасть Україні відразу три системи ППО. Крім обіцяної ЗРК SAMP-T також будуть передані два інші комплекси - Skyguard та Spike. Про це повідомила прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні у ході спільної з Президентом Володимиром Зеленським прес-конференції.

За словами очільниці італійського уряду, всі три комплекси увійшли до нового пакету військової допомоги Україні від Італії.

"Ми надали шостий пакет військової допомоги Україні, який переважно концентрується на протиповітряній обороні, щоб захистити цивільну інфраструктуру. Адже ведеться цинічна гра, щоб зменшити цивільний спротив. На це треба відповідати, - заявила Мелоні. - Ми багато працювали над цим разом із Францією, щоб швидко поєднати наші технології. ЗРК SAMP-T - це дуже важливо, але в новому пакеті допомоги є ще й інші системи ППО - Skyguard та Spike. На сьогоднішній день стратегічною метою є захист критичної інфраструктури".

Також Мелоні висловилася щодо постачання Україні винищувачів. Вона нагадала, що Україна захищається від росії. Тому уся зброя, яку отримує українська сторона, є оборонною.

"Ми з партнерами на даному етапі концентруємося на темі протиповітряної оборони", - наголосила прем'єрка Італії.

Президент Володимир Зеленський, своєю чергою, зазначив, що новий пакет військової допомоги Україні від Італії буде  дуже потужним.

"SAMP-T - це дуже серйозні технології . Ми над цим довго працювали, і особисте лідерство пані прем’єр-міністра дало нам можливість отримати ці системи. Крім того, Україна отримає ще дві важливі системи (ППО - ред.), щоб захищати життя наших людей", - зауважив Зеленський.

Як раніше повідомляли "Ми-Україна", президент Європейської Ради Шарль Мішель після чергового ракетного обстрілу рф України заявив, що ЄС прискорить забезпечення України військовою технікою, зокрема, засобами ППО.

Головне