Гуменюк пояснила, чому росіяни атакували Україну "Кинджалами": Перевіряли, чи прийшли вже Patriot

Гуменюк пояснила, чому росіяни атакували Україну

Під час останньої ракетної атаки 9 березня росія застосувала гіперзвукові ракети "Кинджал" для того, щоб перевірити, чи вже доставили в Україну ЗРК Patriot. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна" розповіла речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк.

"Ми розуміли і очікували накопичення сил та засобів, відстежували ретельно дії ворога і усвідомлювали, що готуються хвилеподібні атаки. Але, нагадаю, ми всі були готові до того, що вони будуть вишукувати нову тактику дій, у тому числі і протидію нашій ППО. В принципі так і сталося", - зазначила Гуменюк.

При цьому вона нагадала, що були декілька хвиль атак: "шахедами", ракетами, безпілотниками і потім балістикою.

"Спочатку були "шахеди", якими вони намагалися, атакуючи деякі об'єкти, відволікати протиповітряну оборону. Потім були ракети кількох типів, які вони вже використовували, в тому числі і з пошуком протиповітряної оборони. Після того безпілотні літальні апарати, які перевіряли результати ударів і дорозвідували роботу ППО. І тоді вже була застосована наступна хвиля, де вже була балістика. Цілком очевидно, що таку тактику ворог вишукував для того, щоб хоч якісь перемоги собі приписати і перевірити нашу готовність на них реагувати. Немалу роль в цьому відіграла і така попередня інформація про те, що вже Україна споряджена системами типу Patriot. Вони намагалися все ж таки удостовіритися, чи воно так насправді", - пояснила Наталія Гуменюк.

Раніше речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк попередила про високу ракетну небезпеку.

Головне