Телескоп "Джеймса Вебба"  вперше зміг зафіксувати "темні зірки" (фото)

Телескоп

Космічний телескоп "Джеймс Вебб" виявив три яскраві об’єкти, які можуть бути "темними зірками". Це об’єкти, які є набагато більшими та яскравішими за наше Сонце, які поглинають частинки темної матерії.

Про це пише UT News. 
 
Вчені вважають це явище одним із найзагадковіших у Всесвіті. Виявлені потенційні об’єкти також можуть бути в кілька мільйонів разів більші за Сонце і до 10 мільярдів – яскравішими.

"Відкриття нового типу зірки досить цікаве саме по собі, але виявлення темної матерії, яка є джерелом цього, –  це було б грандіозно", – сказала директорка Вайнбергського інституту теоретичної фізики Кетрін Фріз.

Хоча темна матерія й становить близько 25% Всесвіту, її природа не досліджена, вона не видима за допомогою звичайних телескопів.

Подальші спостереження за допомогою телескопа "Джеймса Вебба" допоможуть підтвердити, чи справді ці об’єкти є "темними зірками".

Три "темні зірки"-кандидати у грудні 2022 року ідентифікували як галактики. Астрофізики підтвердили, що ці зірки є одними з найдавніших об’єктів, які вдалося зафіксувати. Так, вони вже існували в період від 320 до 400 мільйонів років після Великого вибуху.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, NASA показало новий знімок, який надіслав телескоп “Джеймс Вебб”, і на якому на тлі червоного газу і хмар зоряного пилу відображено народження зірок.

Головне