Таємниця Червоної планети: Perseverance знайшов різноманітні молекули органіки на Марсі

Таємниця Червоної планети: Perseverance знайшов різноманітні молекули органіки на Марсі

Марсохід NASA під назвою Perseverance виявив на поверхні Червоної планети різноманітні органічні сполуки, які є потенційними індикаторами життя. Проте, як пише Reuters, виявлені молекули можуть мати як біологічне, так і геологічне походження.

Органіку на Марсі знаходили і раніше, однак нова знахідка марсохода вказує на наявність на планеті складнішого органічного геохімічного циклу, ніж вважалося до цього. Науковці допускають, що на Марсі може бути одразу декілька окремих джерел органічних сполук.

Окремо дослідники наголосили на тому, що наявність таких молекул на Марсі не є доказом існування життя на планеті в минулому чи нині. На їхню думку, найбільш ймовірним сценарієм їх наявності залишається "небіологічні процеси".

"Органіка є молекулярними будівельними блоками життя, як ми його знаємо, але вона також може утворюватися в результаті геологічних процесів, які не мають прямого відношення до життя", - зазначила астробіолог Сунанда Шарма з Лабораторії реактивного руху NASA в Каліфорнії.

Це відкриття, зроблене за допомогою скануючого ультрафіолетового спектрометра SHERLOC, є важливою віхою у дослідженні Марса та відправною точкою для наступних наукових місій.

Проте дати більш точне пояснення виявленої органіки вчені зможуть лише після вивчення отриманих марсоходом зразків. Відповідно, для цього їх потрібно спершу доставити на Землю, що станеться не раніше 30-х років цього століття.

"Ми знаходимося на самому початку шляху вивчення органічної вуглецевої історії Марса і для планетології це дуже цікавий час", - наголосила Емі Вільямс, астробіолог з Університету Флориди.

Як писав "Ми-Україна" раніше, європейський космічний телескоп “Хеопс” відкрив екзопланету LTT9779b, яка відбиває практично все світло від своєї зірки, наче дзеркало. Вона розташована на відстані понад 260 світлових років від Землі.

Головне