Індійський "Чандраян-3" надіслав перші фото Місяця

Індійський

Індійський місяцехід "Чандраян-3" надіслав світлини Місяця, які він отримав на свої бортові камери.

Фото опублікувала Індійська організація космічних досліджень і розробок у Twitter.

На оприлюднених кадрах можна побачити сліди його коліс на реголіті, а також чотириметровий кратер, який роверу довелося об'їжджати. 

Шестиколісний ровер повільно, на швидкості сантиметра на секунду, досліджуватиме південний полюс Місяця неподалік місця посадки. Основним завданням місяцехода є дослідження хімічного й мінерального складу порід супутника, для чого на борту апарата розмістили два наукові інструменти: лазерний спектроскоп та рентгенівський спектрометр.

Утім, місяцехід також має дві навігаційні камери, встановлені у передній частині, за допомогою яких команда "Чандраяна-3" може направляти ровер. Цього разу камери зафіксували великий кратер всього у трьох метрах від місяцехода, через що довелося коригувати його маршрут.

Нагадаємо, 23 серпня індійська місія "Чандраян-3" успішно здійснила посадку на Місяці.
Індія стала четвертою в історії країною, яка успішно посадила на поверхню супутника Землі космічний апарат.

Індійцям також першими вдалося посадити космічний апарат поблизу південного полюса Місяця. Усі місячні місії раніше приземлялися поблизу екватора. Привабливість південного полюса полягає в тому, що там, як вважається, може бути заморожена вода, яка може підтримувати життя людських поселень на Місяці у майбутньому.

Як писав "Ми-Україна" раніше, космічне агенство NASA запускає безкоштовний стримінговий сервіс.

Головне