Танки AMX-10 RC від Франції вже прибули в Україну

Легкі танки AMX-10 RC від Франції вже прибули в Україну. Наразі частина з них перебуває на передовій.

Про це повідомив голова Міністерства оборони Франції Себастьян Лекорню, передає видання Le Figaro.

“Розвідувальні бронемашини AMX-10 RC, обіцяні Францією на початку січня, щойно прибули в Україну”, – йдеться у заяві міністра.

За його словами, деякі з них вже були відправлені на передову. При цьому відправка повинна була відбутися через два місяці після оголошення, щоб підготувати екіпажі та навчити їх у Сомюрській кавалерійській школі та в таборі Канжуерс, потім відправити легкі танки.

“Я розглядаю можливість проведення другої хвилі сесій. Я готую низку рішень для президента Франції Емманюеля Макрона, бо про ці легкі танки починає добре дбати український партнер”, – додав голова оборонного відомства країни.

При цьому кількість легких танків, які Україна отримала, він не назвав.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, навчання українських військовослужбовців, які прибули до Німеччини для проходження оперативної підготовки на бойовому танку Leopard 2, наближається до завершення. Як зазначається, після кількатижневого курсу підготовки солдати виконали бойові стрільби на військовому полігоні в Бергені, що в Нижній Саксонії.

Крім того, міністр оборони США Ллойд Остін повідомив, що дев’ять країн планують передати Україні понад 150 танків Leopard. Голова оборонного відомства додав, що йдеться про формування понад дев’яти бронетанкових бригад.

Також один з найбільших виробників військової техніки та озброєння в ФРН – концерн Rheinmetall – вже розробив концепцію свого танкового заводу в Україні. Його передали на вивчення німецького уряду. 

Головне