Вперше за 60 років: в Китаї зафіксували значне скорочення чисельності населення 

Вперше за 60 років: в Китаї зафіксували значне скорочення чисельності населення 

У Китаї минулого року вперше за 60 років скоротилась чисельність населення. Про це пише Reuters.

Відомо, що зменшення населення було на рівні 850 тисяч осіб. Таким чином, наразі кількість населення в Китаї становить 1,41 мільярда людей. 

Експерти розповіли, що якщо ця тенденція продовжиться, вона викличе серйозні наслідки для економіки країни і світу в цілому.

За даними аналітиків, коефіцієнт народжуваності у Китаї в 2022 році становив лише 6,77 дитини на 1000 осіб, у порівнянні з показником 7,52 дитини у 2021 році. Це є найнижчим рівнем народжуваності за всю історію спостережень.

Варто зазначити, що частина населення стурбована високими цінами на нерухомість, тому відмовляється народжувати дітей або мати більше однієї дитини в сім'ї.

“Хто тепер наважиться завести дітей, коли ціни на житло такі високі. Ніхто не хоче одружуватися і навіть закохуватися, не кажучи вже про дітей”, - цитує The Guardian одного з користувачів китайської соціальної мережі Weibo. 

У той же час іншу частину китайців хвилює добробут, охорона здоров’я та освіта в Китаї.

Як повідомляли “Ми - Україна” раніше, вже завтра у швейцарському Давосі стартує Всесвітній економічний форум. Цього разу Давоський форум проходитиме без мільярдерів з росії та Китаю.

Головне