Кількість випадків раку кишечника у людей молодше 50 років різко зросла за останні десятидіття. Цей тривожний тренд може бути пов'язаний зі змінами в харчуванні.
Про це повідляють дослідники з Університету Фліндерса, передає Science Alert.
"Ми виявили багато прямих зв’язків між неправильним вибором дієти та раком травної системи", - заявив фахівець у галузі епідеміології харчування Йоханнес Мелаку.
До факторів ризику він відніс часте споживання червоного і обробленого м’яса, фаст-фудів, рафінованих продуктів, алкоголю та солодких напоїв.
Рак шлунково-кишкового тракту (ШКТ) є однією з основних причин смертності від раку в світі. Хвороба вражає різні частини травної системи, від стравоходу до кишечника і прямої кишки. Аналіз 28 досліджень показав, що здорове харчування, багате клітковиною та ненасиченими жирами, допомагає знизити ризик захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 11 продуктів для сповільнення старіння та міцного здоров'я, які є в кожному магазині
Окреме дослідження з участю 97 561 людини підтвердило, що дієти з високим вмістом корисних жирів і клітковини знижують ймовірність розвитку колоректального раку, який до 2040 року може стати причиною 1,6 млн смертей щорічно.
На думку Мелаку, освітні програми про здорове харчування та його вплив на організм мають стати ключовими в боротьбі з цією тенденцією.
Продукти, багаті антиоксидантами, як-от ягоди, овочі, горіхи, риба, куркума та часник, мають протизапальні властивості, тоді як червоне м'ясо, солодощі й оброблені вуглеводи можуть сприяти запальним процесам та інсулінорезистентності, що підвищує ризик раку.
"Нам потрібно зрозуміти, як різні моделі харчування можуть впливати на ризик розвитку раку травної системи. Ми також хочемо побачити збільшення освіти щодо здорового харчування, що може призвести до кращих результатів для здоров’я тих, хто має ризик розвитку раку ШКТ", - сказала епідеміолог Емі Рейнольдс.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Британії зафіксували мінімальну народжуваність з 1938 року.