У місії на Місяць вперше полетить жінка: подробиці

У місії на Місяць вперше полетить жінка: подробиці

Вперше за 50 років на Місяць відправиться пілотована місія від NASA. Серед астронавтів також вперше буде жінка. Це 44-річна Крістіна Хаммок Кох.

Про це повідомила прес-служба НАТО. Як зазначається, випробувальний політ на Місяць триватиме близько 10 днів.

"Екіпаж Artemis II представляє тисячі людей, які невтомно працюють, щоб привести нас до зірок. Це їхній екіпаж, це наш екіпаж, це екіпаж людства. Разом ми відкриваємо нову еру досліджень для нового покоління зіркових мореплавців і мрійників – покоління Артеміди", – заявив адміністратор NASA Білл Нельсон. 

При цьому у місії на Місяць також полетять:

  • командир Рейд Вайзман; 
  • пілот Віктор Гловер;
  • астронавт CSA (Канадського аерокосмічного агентства), спеціаліст місії Джеремі Гансен.

Екіпаж не приземлиться на Місяць, а здійснить тільки обліт супутника Землі, перевіряючи працездатність космічної капсули "Оріон".

У 2019 році Крістіна Кох встановлювала рекорд перебування у космосі. Там вона пробула 328 днів. Крім того, астронавтка брала участь у першому виключно жіночому виході у відкритий космос у жовтні того ж року.

У 40-річному віці жінка вперше полетіла у космос. Вона повернулася на Землю 6 лютого 2020 року на кораблі "Союз" МС-13 разом з космонавтом Роскосмосу Олександром Скворцовим і астронавтом Європейського космічного агентства (ESA) Лукою Пармітано. Загалом Кох здійснила шість виходів у відкритий космос. Вона в сумі провела там 42 години 15 хвилин. 

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, співробітники NASA зняли на відео величезне торнадо на Сонці, яке складалося з вихорів плазми. Зокрема, явище зафіксувала Обсерваторія Сонячної динаміки NASA.

Головне