Цифри страшні: у Зеленського розповіли, скільки українських дітей викрали російські окупанти

Цифри страшні: у Зеленського розповіли, скільки українських дітей викрали російські окупанти

Україна на сьогодні має дані про майже 14 тисяч викрадених окупантами дітей, але їх можуть бути сотні тисяч. Про це в інтерв'ю телеканалу "Ми-Україна" розповіла радник-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼя Герасимчук.

Вона наголосила, що дані про викрадених окупантами дітей страшні.

"Ці цифри страшні, оскільки є ще одним свідченням акту геноциду українського народу. Російська федерація просто викрадає українських дітей, комунікуючи це як евакуацію, як дуже благородний вчинок", - зазначила Герасимчук.

При цьому вона зазначила, що на порталі Діти війни можна знайти дві цифри: одна вказана українською стороною, інша російською. 

"На сьогоднішній день вони (росіяни, - ред.) заявляють про найбільшу цифру, яку я особисто бачила, це понад 721 тисяча нібито евакуйованих дітей. Але жодним чином ця цифра абсолютно ніяк не підкріплена. Тобто жодними списками, якоюсь інформацією персональною, звідки ці діти, хто ці діти, куди вони їх везть і насправді чи це правдиві цифри", - наголосила радник-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.

За словами Герасимчук, українська сторона сумнівається у вірності даних рф.

"Тому що, за нашими підрахунками, ну, ми ставимо під сумнів цю цифру, оскільки вона занадто велика. В регіонах, яких ведуться активні бойові дії, проживало до початку повномасштабного вторгнення трошки більше мільйона дітей. Відповідно, ми розуміємо, що половина цих дітей разом з батьками була евакуйована і звідки вони взяли цих дітей, про яких вони говорять, під великим питанням", - наголосила Герасимчук.

При цьому вона додала, що Україна використовує тільки ту цифру, яка підкріплена даними. 

"На сьогоднішній день у нас є цифра понад 13 тисяч, ну майже 13 900 дітей, якими є персональні дані, звернення до Національного інформаційного бюро, від не обов'язково батьків, від родичів, рідних, свідків, локальної влади, які можуть подавати звернення про те, що вони стали свідками або їм відомий факт депортації чи примусового переміщення дитини. І власне на сьогодні ми маємо майже 14 тисяч дітей в списку. Ми розуміємо, що це не остаточна цифра. Ми маємо говорити про сотні тисяч викрадених в Україні дітей, але шукати безіменних дітей не маючи інформації, дуже складно", - резюмувала радник-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.

Головне