Китай під домашнім арештом: громадянам все частіше забороняють залишати країну

Китай під домашнім арештом: громадянам все частіше забороняють залишати країну

Все більше китайців не можуть виїхати з Китаю, їм на це не дає дозволу влада. У пастку заборон на виїзд потрапили "десятки тисяч громадян КНР" та навіть іноземці, вказано у свіжому звіті правозахисної групи Safeguard Defenders, передає Reuters.

"З того часу, як Сі Цзіньпін прийшов до влади у 2012 році, Китай розширив правове поле для заборон на виїзд і все частіше використовував їх, подекуди без законних на те підстав", - вказують аналітики.

За даними правозахисників, якщо з 2018 року заборона на виїзд з Китаю передбачалась п’ятьма законами, то наразі їх нараховується вже 15. 

У звіті Safeguard Defenders вказано, що "десяткам тисяч" китайських громадян заборонено виїзд будь-коли. В документі також наводяться дані наукової статті Кріса Карра та Джека Вролдсена 2022 року, в якій вказано про 128 виявлених випадків заборони на виїзд іноземців у період з 1995 по 2019 рік. Серед них 29 стосувались виїзду громадян США, 44 - канадців.

Як відомо, тиждень тому китайський режим розширив свій про контррозвідку, давши дозвіл на заборону виїзду будь-якій людині - китайцю чи іноземцю - у разі, якщо стосовно неї ведеться розслідування.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Китай проголосував за резолюцію Генеральної асамблеї ООН, яка містить жорсткі формулювання щодо рф у зв’язку з її вторгненням в Україну. Перед цим представники Китаю постійно утримувалися під час голосування за проєкти подібних резолюцій.

Головне