Кабмін продовжить виплату для всіх ВПО у повному розмірі до 1-го березня

Кабмін продовжить виплату для всіх ВПО у повному розмірі до 1-го березня

З 1 березня в Україні набудуть чинності нові правила надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 26 січня.

Виплати будуть продовжені ще на 6 місяців для внутрішньо переміщених осіб з числа пенсіонерів, осіб з інвалідністю 1 або 2 групи, дітей з інвалідністю, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також будуть продовжені виплати для працездатних громадян, які зареєструвалися в Центрі зайнятості або знайшли роботу.

Держава підтримуватиме понад 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб, а також продовжить надавати більш цільові інструменти підтримки для тих, хто її дійсно потребує.

До кінця лютого всі виплати для внутрішньо переміщених осіб будуть автоматично продовжені до 1 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як змінять закон про вищу освіту: головне про пільги, гранти, вступ на бюджет та відпрацювання

Нагадаємо, Україна на вимогу міжнародних партнерів скасує частину виплат внутрішньо переміщеним особам. Міністерка з питань реінтеграції ТОТ Ірина Верещук заявила, що зміни у виплатах не будуть стосуватися вразливих категорій ВПО, зокрема пенсіонерів, людей з інвалідністю, жінок з дітьми та громадян, що проживають на прифронтових територіях.

Водночас вона зазначила, що минулого року ВПО було виплачено 73 млрд гривень. Цьогоріч же обʼєм допомоги повернуть до рівня 2022 року, який складав 57 млрд гривень.

За останніми підрахунками, нині в Україні налічується близько 4,9 млн ВПО. Виплати від держави щомісяця отримують 2,5 млн із них.

 

Як інформував "Ми-Україна" раніше, внаслідок масованої атаки по Харкову пошкоджено близько 40 історичних будівель.

Головне