Аварійний стан і руйнування: Ткаченко показав наслідки перебування УПЦ МП в Лаврі

Аварійний стан і руйнування: Ткаченко показав наслідки перебування УПЦ МП в Лаврі

Деякі з приміщень Києво-Печерської лаври, якою тривалий час користувалася УПЦ МП, мають аварійний стан і є непридатними для експлуатації. Про це заявив міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Він наголосив, що наразі у Лаврі працює комісія з приймання-передачі майна національного заповідника, яка фіксує всі порушення. Також він оприлюднив фото з наслідками користування УПЦ МП приміщень святині.

"Сьогодні Комісія МКІП з приймання-передачі майна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" продовжила свою роботу. Не без перешкод, але все ж вдалося потрапити до корпусу № 112. На фото – наслідки користування УПЦ МП "Книжковим складом" Києво-Печерської лаври, збудованого у ІІ половині ХІХ століття, що є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення", - зазначив Ткаченко.

За його словами, цей корпус понад 100 років був "невід’ємним елементом просторової композиції Києво-Печерської лаври, зразком громадсько-суспільної архітектури в стилі класицизму, проект якої виконаний відомим архітектором П.І. Спарро". 

"УПЦ МП ж знадобилося всього кілька десятків, аби перетворити приміщення на те, що ви бачите на фото", - зазначив міністр.

Ткаченко наголосив, що комісія зафіксувала аварійний стан приміщення, воно є непридатним для експлуатації і має явні ознаки руйнування. 

"За результатами обстеження зруйнованого приміщення, фіксуємо заявою про злочин за ст. 298 ККУ "Незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини.

Приміщення Книжкового складу опечатано представниками Заповідника. Слідчі проводять всі необхідні процесуальні дії від огляду приміщення до показів свідків", - повідомив міністр культури України.

Як повідомляли "Ми-Україна", представники УПЦ МП виїжджають з насидженої роками святині зі всім своїм нажитим за десятки років майном. Ченці вивозять бойлери, праски, стільці, холодильники  та дивани

Головне