Астероїд пролетів над Землею на відстані нижчій, ніж знаходяться супутники (відео)

Астероїд пролетів над Землею на відстані нижчій, ніж знаходяться супутники (відео)

Астероїд 2024 JN16, розміром з авто, 14 травня пролетів над поверхнею Землі на найближчій за останні роки відстані - 18 500 км. Науковці його виявили всього за два дні того, 12 травня, пише Space.com.
 
Ця висота складає близько половини відстані від Землі до геостаціонарної орбіти, на яку запускають супутники (35 785 км). А відтак, потенційно, це кам'яне небесне тіло могло завдати шкоди об'єктам на земній орбіті.

Коли астероїд перебував у наближеному до Землі положенні, його можна було розгледіти у телескопи. Нині він знаходиться вже на відстані у понад 300 000 кілометрів від нашої планети у сузір'ї Змії. 

 

Видання зазначає, що астероїд 2024 JN16 належить до групи астероїдів Аполлона, орбіти яких перетинаються з орбітами Землі. Однім з найзнаменитіших її представників був так званий "Челябінський метеор", розміром із шестиповерхівку. У 2013 році, коли він розпався над російським містом, прогримів вибух, сильніший за ядерний.

Як повідомили у Національному управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) над Землею 14 травня окрім 2024 JN16 пролетіли ще чотири астероїди - усі набагато більші за розмірами. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, 11 травня Starlink - супутниковий проєкт американської компанії SpaceX - звернувся до користувачі терміналів із попередженням про "погіршення якості обслуговування". Причина - найпотужніший за останні два десятиріччя геомагнітний шторм, викликаний сонячною активністю. 

Головне