Виїхати все одно доведеться: суд відхилив позов УПЦ МП до Лаври

Господарський суд Києва відмовився забезпечити позов УПЦ МП до Києво-Печерської лаври.  Про це свідчить відповідна ухвала суду.

“У задоволенні заяви Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври/Чоловічого монастиря/Української Православної Церкви про забезпечення позову у межах справи №910/4552/23 відмовити”, – йдеться у документі.

УПЦ МП вимагала визнати недійсним правочин щодо односторонньої відмови Києво-Печерської лаври від договору про безоплатне користування будівлями та іншим майном святині. Також церква вимагала, щоб суд заборонив Києво-Печерській лаврі перешкоджати УПЦ МП у користуванні культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.

“Приймаючи до уваги викладене, а також ч. 11 ст. 137 ГПК України суд відмовляє у задоволенні заяви Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври/Чоловічого монастиря/Української Православної Церкви про забезпечення позову у межах справи №910/4552/23”, – зазначено в ухвалі суду.

Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена.

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” оголосив про розірвання договору оренди з УПЦ МП з 29 березня ще 10 березня.

Як повідомляли “Ми-Україна”, УПЦ МП подала позов до Господарського суду Києва через припинення договору оренди з Києво-Печерською лаврою.  Представники церкви мають намір залишатися у Лаврі до закінчення розгляду справи. 

Нагадаємо, Національна поліція України розпочала кримінальне провадження за фактом нападу на журналістів у Києво-Печерській лаврі. Один зі священників у Києво-Печерській лаврі штовхнув кореспондентку Суспільного, а потім пошкодив техніку оператора.

Головне

Компанія SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію чотирьох туристів. Пілотований корабель Crew Dragon здійснив комерційний рейс, другий за останні два роки. Які перспективи має космічний туризм і скільки зараз коштує злітати на орбіту — дізнавався “Ми-Україна”.