Стефанішина: Очікуємо політичного запрошення до НАТО на липневому саміті

Україна розраховує отримати політичне запрошення до НАТО на саміті Альянсу у Вільнюсі. Він відбудеться 11-12 липня цього року.

Про це заявила віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в ефірі марафону “Єдині новини” на телеканалі “Ми-Україна”. За її словами, влада України впевнена, що наразі немає жодних об’єктивних причин для того, щоб не запрошувати країну до НАТО.

“Тобто політичне запрошення України до НАТО можливе і ми його чекатимемо у Вільнюсі. Сподіваємося, що союзники будуть готові обговорити це на саміті”, – пояснила Стефанішина.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, депутат Європарламенту, литовський політик, член Сейму Литви Андрюс Кубілюс заявив, що Україна вже перевищила стандарти НАТО, тепер самому Альянсу потрібно, щоб Україна увійшла в його склад. Також він додав, що тепер питання можна ставити по-іншому: чи відповідають тим стандартам, які показує Україна, інші країни-члени НАТО. 

Україна сподівається, що саміт Північноатлантичного Альянсу у Вільнюсі в липні чіткіше окреслить перспективи членства України. Також буде наголошено на військовій підтримці до завершення війни з росією. Міністр оборони Олексій Резніков розповів, що Україна очікує від рішень Вільнюського саміту низки рішень. Раніше того тижня міністри оборони Бухарестської дев’ятки, союзників зі східного краю НАТО і ЄС закликали обговорити майбутнє членство України в НАТО. Це має відбутися саме на липневому саміті у Вільнюсі.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…