Швеція передасть Україні системи ППО IRIS-T та Hawk

Швеція

Швеція в рамках нового пакету військової допомоги Україні передасть системи протиповітряної оборони IRIS-T та Hawk.

Про це заявив прем’єр Швеції Ульф Крістерссон на спільній прес-конференції з головою Міністерства оборони Полом Йонсоном, передає SVT. За словами голови уряду Швеції, його країна включить до пакету не лише ППО, але і танки Leopard.

“Україні потрібні системи протиповітряної оборони, для України абсолютно важливо, щоб Росія не отримала панування у повітрі. Це можливість, яку ми маємо забезпечити у довгостроковій перспективі”, – додав також Йонсон.

При цьому міністр оборони Йонсон наголосив, що такі постачання є насамперед сигналом для України, що Швеція продовжує підтримку, надаючи новий пакет допомоги.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що новий пакет санкцій ЄС проти росії, вже 10-й з початку повномасштабної війни рф в Україні, буде потужним та збалансованим.

Крім того, Ульф Крістерссон повідомив, що Швеція цілком готова передати Україні свої самохідні артилерійські установки Archer. Ба більше, процедура перебуває “у процесі планування”. Водночас очільник міністерства зовнішніх справ Швеції Тобіас Більстрьом на прес-конференції заявив, що його країна передасть Україні САУ Archer в найближчих пакетах допомоги.

Італія також надасть Україні відразу три системи ППО. Крім обіцяної ЗРК SAMP-T, будуть передані два інші комплекси – Skyguard та Spike. За словами очільниці італійського уряду Джорджії Мелоні, усі три комплекси увійшли до нового пакету військової допомоги Україні від Італії.

Головне