Що ховається за миротворчою місією Папи Римського

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко

Заява про секретну миротворчу місію з‘явилася після будапештської зустрічі Папи з прем’єром Угорщини Орбаном та єпископом РПЦ Іларіоном Алфеєвим, колишнім головним дипломатом російської церкви. Важливо звернути увагу, що переведення цього ієрарха в Будапешт багатьма сприймалася як опала. І навіть дехто почав його вписувати  в коло “хороших росіян”. Але, ми маємо чітко розуміти – він високопоставлений працівник однієї з російських розвідок і його нинішня місія саме й полягає в тому, щоб з позицій “хорошого росіянина” мати можливість брати участь в таких переговорах.

Папа римський не сприймається Путіним всерйоз. Але, будучи ліваком і навіть прихильником СРСР Франциск потрібен Москві для просування саме російських наративів в католицьких країнах, які не входять в “пояс колективного Заходу”.

З великою долею ймовірності ми можемо говорити, що найближчим часом ми побачимо якісь прояви цієї самої секретної переговорної місії. Напевне, це буде пов‘язано з обміном полонених (тут Папа виступить, як білий голуб миру).

Але ми маємо всі розуміти: все, що робить російська світська і церковна дипломатія на цьому фронті – це не про мир. Це виключно про створення антизахідні коаліції та розколу колективного Заходу, де одну з ключових ролей має зіграти Папа римський.

Щодо України, то нам просто треба з тверезою головою дивитися на всі ці процеси. Нічого екстраординарного не відбувається.

Вадим Денисенко, директор Українського інституту майбутнього

Після війни необхідно інвентаризувати всі природні ресурси країни, провести аудит виконання надрокористувачами взятих на себе зобов’язань і створити нову модель трансформації конституційного права народу на надра в реальне соціальне благо…

Війна так чи інакше внесе корективи у список професій, які будуть популярні найближчим часом. Крім того, з часом зазнає змін і сам процес навчання. Розмова щодо професій частіше відбувається у…

Рубрика “Шпигунські скандали”. Давно стежу за темою Яна Марсалека, яка тягнеться ще з 2020-го. Він – колишній директор німецької компанії по обробці платежів Wirecard, громадянин Австрії, якого розшукує Німеччина через…

TODO: Тут буде блок популярних авторів