Правоохоронці України та Латвії викрили міжнародну шахрайську схему з місячним оборотом 5 млн грн

Співробітники української поліції у співпраці з латвійськими колегами викрили організаторів міжнародної шахрайської схеми, яка щомісяця приносила зловмисникам 5 млн гривень доходу. Про це повідомили у прес-центрі Національної поліції України.

“Фігуранти cправи налагодили на Дніпропетровщині розгалужену мережу шахрайських “сall-центрів” для видурювання коштів у громадян, зокрема, іноземців. До організації незаконної схеми причетні громадяни України, серед них – довірена особа “вора в законі” на прізвисько “Лаша Сван”, – йдеться у повідомленні.

За даними поліції, мешканець Дніпра, довірена особа вищезгаданого “вора в законі”, двоє його помічників і сім інших учасників злочинної групи налагодили роботу розгалуженої мережі шахрайських “сall-центрів” у Кам’янському, в якій працювали понад 60 осіб.

“Кожному учасникові була відведена своя роль в оборудці: контроль за роботою “сall-центрів”, підбір кадрів, координація співробітників, легалізація коштів тощо. Операторів ретельно відбирали, інструктували та надавали “клієнтські бази”, які за попередніми даними скуповували в DarkNet”, – зазначили у правоохоронних органах.

Злочинна схема працювала наступним чином:

  • працівники “сall-центрів” дзвонили громадянам від імені співробітників служби безпеки іноземних банків чи поліції;
  • під приводом фіксування шахрайських дій, які нібито відбуваються з їхніми картковими рахунками, вони випитували конфіденційну інформацію громадян;
  • надалі кошти переводилися через “дропів” на карткові рахунки афілійованим особам. 

У поліції наголосили, що більшість потерпілих від злочинної схеми були громадянами Латвії. Однак також серед постраждалих громадяни Польщі, Чехії, Литви та Словаччини. 

Правоохоронці вже затримали десятьох фігурантів справи. Їм повідомили про підозру за ч. 4 ст. 28, ч. 1 і 2 ст. 255 (створення та участь у злочинній організації) та ч. 4 ст. 28, ч. 3 і 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. 

Також були проведені обшуки за місцями проживання фігурантів та в офісних приміщеннях “сall-центрів”. Було вилучено готівку, “чорнові” записи, комп’ютерну техніку, зброю, авто та інші речі, що підтверджують злочинну діяльність фігурантів справи. Загальна сума вилученого – 12 млн грн.

Раніше “Ми-Україна” писали, що у Дніпрі викрили шахраїв, які заволоділи 92 млн грн виробників сільгосппродукції.

Головне