Південна Корея намагається витіснити росію з міжнародного ринку зброї

Південна Корея, яка від початку минулого року активізувала постачає озброєння в різні країни світу, має намір посунути рф з ринку експортерів зброї.

Про це в ефірі “Ми-Україна” повідомив Олександр Мусієнко – керівник Центру військово-правових досліджень.

“Південна Корея, яка постачає зараз Польщі артилерію і танки, вони це сприймають, як шанс вийти на європейський ринок, а також мають у планах посунути з ринку експортерів зброї рф”, – зазначив він.

За даними NYT, за підсумками 2022 року Південній Кореї вдалось наростити постачання озброєння та військової техніки на 140%. У грошовому вимірі експорт за звітний рік склав понад 17 млрд доларів. 

При цьому на 12,4 млрд доларів країна уклала угод з Польщею. Йдеться про продаж винищувачів, бойових танків, гаубиць та РСЗВ. 

Видання зазначає, що на тлі намірів східноєвропейських країн переозброїти свої армії після російського повномасштабного вторгнення Південна Корея стала для них гарним варіантом. 

Нагадаємо, росія упродовж щонайменше 30 років була другим за величиною експортером зброї у світі. Однак за останні роки, як свідчать дані дослідження Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), частка рф у світовому експорті озброєння суттєво скоротилась. Аналітики пояснюють це явище санкційним тиском на Китай та Єгипет, які раніше були одними з провідних клієнтів Москви, а також необхідністю озброювати власну армію, а не працювати на продаж.

Як писав “Ми-Україна” раніше, Україна у 2022 році стала третім за обсягом імпортером зброї у світі.

Головне