рф втрачає позиції на світовому ринку зброї: які причини 

рф втрачає позиції на світовому ринку зброї: які причини 

Росія упродовж щонайменше 30 років була другим за величиною експортером зброї у світі. Зберегти свою позицію рф вдалось і цього року, свідчать дані свіжого дослідження Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

При цьому частка росії у світовому експорті озброєнь впала на 31% — майже з чверті всіх продажів (до 22%) за п'ять років до 2017 року та до 16% за останній п’ятирічний період. 

Стрімке обвалення російського експорту сталося упродовж останніх трьох років. Аналітики пояснюють це явище санкційним тиском на Китай та Єгипет, які раніше були одними з провідних клієнтів Москви.

“Можливо, що найближчими роками обсяги замовлень з цих двох держав скоротяться. Єгипет, наприклад, скасував велике замовлення на бойові літаки у 2022 році, ймовірно, через тиск із боку США, а Китай стає менш залежним від російського імпорту, нарощуючи внутрішнє виробництво передових основних озброєнь”, - вказано у звіті 

Окрім того, фахівці вважають, що наразі рф, скоріше за все, віддаватиме перевагу виробництву зброї для внутрішнього ринку, а не для експорту. 

В потилицю рф дихає Франція. Її частка у світовому оборонному експорті становила 11% у період 2018–2022 років порівняно з 7,1% у 2013–2017 роках. Найбільшими клієнтами стали Індія, Катар та Єгипет.

Нагадаємо, Україна у 2022 році стала третім за обсягом імпортером зброї у світі.

Як писав "Ми-Україна" раніше, розстріляний у полоні після слів “Слава Україні” боєць тероборони з Чернігівської області Олександр Мацієвський мав також громадянство Молдови.

Головне