Перейменування росії в Московію: симулякри замість реальної боротьби

Перейменування росії в Московію: симулякри замість реальної боротьби

Щодо перейменування росії в Московію. Я противник цієї ідеї. І ось чому. Це створення симулякрів і евфемізмів замість реальної боротьби з реальним ворогом. Для боротьби з ворогом потрібна його чітка ідентифікація. Щоб всі – і в середині країни і за кордоном – чітко розуміли з ким ми воюємо. А ми воюємо з росією, а не з абстрактною Московією і історичних архівів. Воюємо не з якимось московитами, а з жителями різних регіонів і республік, різних національностей, які ідентифікують себе з росією, навіть з російською імперією. І перемогти ми маємо росію, а не вигадану Московію. І відповідальність за воєнні злочини і злочини проти людяності має нести саме російська держава, а не вигадана Московія.

Термінологічні комбінації та їхній вплив на воєнну риторику

Термінологічні комбінації відволікають від реальної боротьби і тільки заплутують. Замість боротьби в сьогоденні ми відволікаємось на історичні дискусії. Для нас важлива перемога над конкретним ворогом з усім відомою назвою, а не перемога на словах в перейменуванні цього ворога. Це все рівно що підміняти реальний бій обміном образами.

Точно також я проти використання різних евфемізмів на кшталт "орки", "рашисти" і тому подібне. Ми воюємо не з міфічними орками, а з реальними російськими фашистами. І це не казкові змагання в телевізорі, а кривава війна. Якщо ми термінологічно починаємо уникати термінів "росія", "росіяни", "русские" як визначення наших ворогів, ми починаємо заплутувати і себе і наших партнерів, підмінюємо суть справи іншими назвами, і хоча б термінологічно знімаємо з "росії", "росіян" і "русских" відповідальність за все те зло, яке вони зробили нашій країні і нашому народу.

Володимир Фесенко, політолог

Головне