Окупанти розстріляли українського військового за вислів “Слава Україні”: реакція влади та українців на жорстке вбивство

Мережею сьогодні почало ширитися відео жорстокого вбивства російськими солдатами взятого в полон українського військового.

На відео, яке вже стало вірусним, зображено, як російські загарбники після слів українського захисника “Слава Україні!” розстрілюють чоловіка.

Цим роликом російські військові продемонстрували свій черговий злочин. Адже відповідно до Женевської конвенції щодо військовополонених заборонене будь-яке насильство, тим паче вбивство. Тож тепер тих, хто розстріляв українського воїна, чекає міжнародний трибунал.

Сила духу та хоробрість українського воїна не залишили байдужими жодного українця. А його останні слова стали свідченням того, що українці не стануть коритися окупантами навіть під страхом смерті.

Реакція української влади на жорткове вбивство полоненого українського військового

На страшне відео з розстрілом нашого військового вже відреагував президент Володимир Зеленський. У своїх соціальних мережах глава держави написав три короткі фрази: “Герою Слава! Героям Слава! Слава Україні!”

Також прокоментував відео і голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Він заявив, що на росію та її громадян чекає розплата за кожен скоєний в Україні злочин.

“Воєнні злочини культивуються на росії. І відбілюються їх пропагандою та міфами про «нацистів». Вбивство людини, яка потрапила в полон – ще один приклад цього. А ще – це приклад їх національної нікчемності та слабкості. За кожен такий воєнний злочин буде розплата. Ніхто не зможе сховатися від неї”, – написав Єрмак.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зі свого боку наголосив, що вже звернувся до Міжнародного кримінального суду з проханням розслідувати це жахливе вбивство.

“Жахливе відео беззбройного українського військовополоненого, страченого російськими військами лише за слова “Слава Україні”. Ще один доказ, що ця війна є геноцидом. Дуже важливо, щоб Карім Хан негайно запустив розслідування МКС щодо цього жахливого воєнного злочину. Винні мають постати перед судом”, – наголосив Кулеба.

У той же час український омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що відправив це відео своїм колегам та міжнародним партнерам України, щоб вони мали підтвердження воєнних злочинів рф в Україні.

“Росії доведеться відповідати за кожен скоєний воєнний злочин. Розстріл українського військовослужбовця, який потрапив у полон, – це порушення Женевських конвенцій. Це виявлення ницості та підлості… Відправив це відео міжнародним партнерам та колегам-омбудсманам з різних країн світу як підтвердження чергового воєнного злочину hосії”, – зазначив Лубінець.

Українці вшановують пам’ять вбитого українського військовополоненого

Свою шану убитому російськими окупантами українському герою висловлюють тисячі користувачів у соціальним мережах. Всі вони пишуть фразу “Героям Слава!”, тим самим відповідаючи на останні слова нашого захисника.

Як повідомляли Ми-Україна, російським окупантам, які 5-6 березня 2022 року розстріляли 10 цивільних автомобілів, що намагалися евакуюватися з Ірпеня, повідомили про підозру. 

Головне