Зеленський та президентка Єврокомісії фон дер Ляєн обговорили експорт українського зерна 

Зеленський та президентка Єврокомісії фон дер Ляєн обговорили експорт українського зерна 

Зеленський та президентка Єврокомісії фон дер Ляєн обговорили експорт українського зерна. Про це повідомила пресслужба президента.

"Сторони домовилися підтримувати конструктивний діалог щодо зняття односторонніх обмежень країнами – членами ЄС на експорт української аграрної продукції та погодилися з необхідністю пошуку заходів для підтримки українських фермерів", - йдеться у повідомленні.

Зеленський підтримав ініціативу Єврокомісії щодо підготовки фінансового інструменту для допомоги державі – Українського фонду (Ukraine Facility) загальним обсягом 50 млрд євро на чотирирічний період та відзначив необхідність його подальшого підтримання усіма державами – членами ЄС. 

Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін найбільше бажає, щоб світ втомився від України. Однак зустріч міністрів ЄС, яка 2 жовтня пройшла у Києві, доводить, що у нього нічого не вдається. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками зустрічі.

За словами очільника українського зовнішньополітичного відомства, приїзд міністрів ЄС у Київ це не просто жест символічної підтримки.

“Ми завжди знаходитимемо рішення і найбільше очікування Путіна полягає в тому, що Захід і світ втомляться стояти на боці України в цій війні. На це росія спрямовує величезні ресурси. Але ми не повинні їй підігравати. Я маю на увазі тих експертів і журналістів, які поширюють ці тези. Тому що є чітке розуміння, що росія сьогодні це загроза всій Європі, в ширшому сенсі – всьому світу. Але в нас є єдність”, – наголосив Кулеба.

Як повідомляли “Ми-Україна”, голова МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що у Євросоюзі може виникнути “критичний момент”. На це вплинуть через політичні зміни у Сполучених Штатах та Словаччині, зазначив литовський міністр.

Головне