Відзавтра пенсії в Україні зростуть на 20%: хто отримуватиме більше

Відзавтра пенсії в Україні зростуть на 20%: хто отримуватиме більше

Від 1 березня понад 10 мільйонам українцям підвищать пенсії на 20%. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Уряду.

"Уже вдруге за час повномасштабної війни, за ініціативи Президента України, ми проводимо індексацію пенсій. З 1 березня пенсії зростуть на 20%. Індексація торкнеться 10,5 мільйонів пенсіонерів. Виплати також будуть підвищені для пенсіонерів силових відомств. Щобільше, пенсії зростуть і для громадян, яким вони були призначені у 2020-2022 роках", - розповів він.

Як розповіла раніше міністр соціальної політики Оксана Жолнович, мінімальна пенсія була зафіксована залежно для різних категорій – від 2100 до 2600 грн – залежно від стажу. Середня пенсія виросте від 3500 гривень до 4200-4500, залежно від категорії.

Нагадаємо, до цього Шмигаль заявляв, що пенсіонери віком понад 80 років продовжать отримувати щомісячну доплату в 500 грн. Для пенсіонерів віком 75-80 років — доплата становитиме до 400 грн на місяць, а для пенсіонерів 70-75 років - до 300 грн. Загалом цього року держава планує витратити на пенсійне забезпечення понад 700 млрд грн.

Яким буде максимальний розмір доплати до пенсії після індексації та які нові умови перебування біженців впроваджують в країнах Європи "Ми-Україна" розбирався тут.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Сполучених Штатах Америки підходить до завершення курс підготовки українських військових на системах ППО Patriot. Тренування українських фахівців відбуваються у Форті Стілл в штаті Оклахома.

Головне