Вашингтон офіційно став на бік України - Макрон

Вашингтон офіційно став на бік України - Макрон
Фото: скриншот / https://x.com/i/broadcasts/1AxRnnEXjDDxl

Президент США Еммануель Макрон заявив, що США вперше підтримали формулювання, в якому більше не позиціонують себе як нейтральну сторону у російсько-українській війні, а визнають себе партнером Києва.

Про це він повідомив під час брифінгу 25 червня.

За словами Макрона, новий підхід США закріплено в документі, який охоплює чотири ключові напрями співпраці.

"З одного боку, щодо України Сполучені Штати (на саміті G7 у Франції, — ред.) вперше підтримали текст, у якому вони більше не виступають у ролі нейтральних посередників, а разом з нами відстоюють територіальну цілісність України, надають військову та енергетичну підтримку й підтримують санкції проти росії",  -сказав він.

Французький президент наголосив, що Вашингтон фактично засвідчив спільну позицію з європейськими союзниками та Україною щодо подальшої підтримки Києва в умовах війни.

"Також щодо Близького Сходу ми знайшли точки дотику — від Ормузької протоки до Лівану, включаючи ядерну проблему, а також питання рідкісноземельних елементів та критично важливих сировинних ресурсів, про які вже говорилося під час італійського головування. Ми підписали документ, що передбачає 200 проєктів та 60 мільйонів спільних інвестицій, що знову свідчить про зближення позицій європейських та американських партнерів, але, ймовірно, нас знову чекають перипетії", - додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп змінив риторику щодо України: що показав саміт G7

Як писав "Ми-Україна" раніше, французькі військові перехопили ще один танкер з так званого "тіньового флоту" рф поблизу берегів Сицилії.

Головне