В липні-серпні в Україні можливі відключення електроенергії тривалістю до п'яти годин у пікові періоди. Однак це станеться якщо тривала спека збігатиметься з новими масованими ударами росії по енергетиці, пояснив в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив голова "Укренерго" Віталій Зайченко.
"Потенційно, після масованих обстрілів, можливі навіть не 2-3 години, а до 5 годин у пікові періоди. Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів", – зазначив він.
Водночас очільник "Укренерго" наголосив на тому, що за відсутності нових масштабних пошкоджень енергосистема має вдосталь ресурсів, щоб спокійно пройти літні піки споживання.
Зайченко також розповів, що нині в атомній енергетиці продовжується заздалегідь запланована ремонтна кампанія. Мінімальний рівень генерації на АЕС очікується в другій половині липня і на початку серпня. При цьому саме на цей час може припасти і пік літнього споживання електроенергії через спеку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні очікується +35°C: як спека впливає на організм і як уберегтися
За оцінками "Укренерго", якщо температура повітря триматиметься вище 30 градусів упродовж тижня, споживання електроенергії може зрости приблизно на 25% порівняно з нинішнім рівнем.
"Це стандартна літня історія - споживання зростає через кондиціонування повітря у побутових та офісних приміщеннях", - роз'яснив Зайченко.
Як писав "Ми-Україна" раніше, упродовж минулої доби росіяни обстрілювали АЗС на Дніпропетровщині, Херсонщині і Запоріжжі.