Уряд Макрона ледве пережив вотум недовіри: профспілки та опозиція обіцяють посилити протести

Уряд Макрона ледве пережив вотум недовіри: профспілки та опозиція обіцяють посилити протести

Одразу після того, як французький парламент відхилив міжпартійний вотум недовіри уряду Еммануеля Макрона протестувальники підпалили купи сміття, яким завалило вулиці Парижу через страйк прибиральників. Уряд від відставки через скандальну пенсійну реформу в країні врятували всього дев’ять голосів, пише Reuters. 

“Ліві” заявили, що здаватися не збираються. За словами опозиції, вона й надалі домагатиметься скасування підвищення пенсійного віку. 

Відхилений вотум недовіри знову вивів на вулиці незгодних. Профспілки наголосили, що протести у Франції триватимуть і будуть ще потужнішими. 

Останні три дні у Франції нагадують протести “жовтих жилетів”, які розгорілись наприкінці 2018 року через підвищення цін на пальне. 

Бойкотувати роботу продовжують також місцеві нафтопереробні заводи та склади. Працюють нині лише декілька з них, при тому в обмеженому режимі. 

Трейдери попереджають про очікування у Франції та Європі дефіциту дизпалива внаслідок перебоїв у роботі, викликаних страйками. Видання зазначає, що наразі немає жодних ознак збільшення експорту з Близького Сходу, щоб заповнити дефіцит пропозиції, однак очікується збільшення поставок із США. 

Нагадаємо, пропозиція французького лідера підняти вік виходу на пенсій з 62 до 64 років та збільшити стаж для отримання повної пенсії викликав супротив місцевого населення. Протести у Франції тривають близько двох місяців. 16 березня прем’єрка Елізабет Борн оголосила про ухвалення пенсійної реформи без фінального голосування у Національній асамблеї. Вона розповіла, що поетапне підвищення пенсійного віку стартує цьогоріч у вересні та завершиться до 2030 року. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, Норвегія та 17 країн-членів Європейського Союзу підписали угоду про спільні закупівлі боєприпасів для України та їхніх національних запасів.

Головне