Україна залучила понад 42 000 супутникових платформ Starlink

Україна залучила понад 42 000 супутникових платформ Starlink

Україна за рік повномасштабної війни залучила вже понад 42 000 супутникових платформ Starlink. 

Про це в ефірі телеканалу "Ми-Україна" заявив віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
 
"Там, де вже постраждала інфраструктура і звичайні базові вежі або дротова інфраструктура не працює, є Starlink. Тому сьогодні інформація з БПЛА, все потрапляє завдяки супутниковому зв’язку", - повідомив він.

Він не розповів скільки ще необхідно Україні таких супутникових платформ, зіславшись на секретність.

Нагадаємо, унаслідок російського вторгнення телеком-галузь України зазнала збитків на близько 2,2 мільярда доларів. Загалом росіяни пошкодили майже 3000 мобільних базових станцій.

На запитання, яких збитків зазнала телеком-галузь за час повномасштабної війни, Федоров відповів:

“Якщо оцінити з точки зору всіх мобільних станцій операторів, то це чверть  – майже 3000 були пошкоджені. 1800 базових станцій вже відновили роботу. Якщо дивитися на оцінки Світового банку, це приблизно 2,2 млрд дол потрібно для того, щоб відновити повноцінно інфраструктуру. Потрібно враховувати, що нам потрібно будувати інфраструктуру оновлену і готуватися до 5G у тому числі”.

За його словами, в Україні під час війни з’явилося багато технологій, які впливають на безпеку: компанії, які займаються БПЛА, кіберзахистом, боєприпасами.

Як писав "Ми-Україна"раніше, Ігнат пояснив, чому росіяни почали частіше бити по Україні.

Головне