Україна виходить з опалювального сезону з профіцитом потужності, - Міненерго

Україна виходить з опалювального сезону з профіцитом потужності, - Міненерго

Україні вдалось стабілізувати енергосистему після численних російських атак із застосуванням крилатих ракет та ударних дронів. Опалювальний сезон 2022/23 наша країна завершує з профіцитом потужності у системі, інформує Міненерго.

Окрім того, Україна має достатні запаси газу та вугілля і, що не менш важливо, непохитну підтримку союзників.

"Ми виходимо зі складної зими повністю забезпечені паливом - станом на 03.02.2023 запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ становлять 1160 тис. тонн. Це на 375 тис. тонн більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Запаси природного газу в підземних сховищах України складають – 9,7 млрд м3 (близько до торішніх обсягів)", - розповів очільник українського Міненерго Герман Галущенко.

Від початку жовтня 2022 року в цілому українська 31 повітряну атаку. З них 14 атак було здійснені зі застосування ракет, ще 17 - ударних дронів іранського виробництва. Внаслідок них було завдано шкоди ключовим енергооб'єктам, серед яких: ТЕСи, ГЕСи, ТЕЦи та підстанції системи передачі. Більш того, частина генерації і досі перебуває під контролем російських окупантів, йдеться про ЗАЕС, Луганську ТЕС, Вуглегірську ТЕС, Каховську ГЕС та інші.

“Через такі безпрецедентні в сучасній історії терористичні атаки в енергосистемі України виник дефіцит генеруючої і трансформаторної потужності. У найбільш критичний період кількість відключених споживачів перевищувала 13,5 млн точок обліку –  це понад 80 % абонентів”, - розповів Галущенко.

Як писав "Ми-Україна" раніше, сербський лідер Александр Вучич заявив, що його країна не надає зброї жодні зі сторін російсько-української війни.

Головне