Угорщина непридатна для головування в ЄС, - Європарламент

Угорщина непридатна для головування в ЄС, - Європарламент

Угорщина є непридатною для головування в Європейському Союзі на ротаційній основі у 2024 році через численні порушення законодавства ЄС.

Про це повідомило видання Euractiv. Як зазначається, резолюцію такого змісту наступного тижня збираються ухвалити депутати Європарламенту.

Проєкт резолюції підтримали основні партії Європейського парламенту. Угорщина має очолити Раду ЄС з липня 2024 року, менш ніж через місяць після наступних європейських виборів. Крім того, головуюча на ротаційній основі у Раді ЄС країна відповідає за формування переговорів щодо законів ЄС.

Резолюція "ставить під сумнів, як Угорщина зможе надійно виконати це завдання у 2024 році, враховуючи її невідповідність законодавству ЄС і цінностям, закріпленим у статті 2 Договору про заснування Європейського Союзу, а також принципу щирого співробітництва".

Резолюція закликатиме уряди ЄС "знайти належне рішення якомога швидше" і "нагадує, що Європарламент може вжити відповідних заходів, якщо таке рішення не буде знайдено".

Водночас речник угорського уряду Золтан Ковач звинуватив депутатів Європарламенту в тому, що їм "не подобається миротворча позиція Угорщини і вони прагнуть втягнути нас у конфлікт". Чиновник мав на увазі позицію своєї країни щодо вторгнення рф в Україну. Через неї Будапешт часто гальмував санкції проти росії та виступав проти військової та гуманітарної допомоги Україні.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, очільник угорського зовнішньополітичного відомства Петер Сіярто видав чергову заяву. Він обвинуватив Президента Володимира Зеленського у спробах підірвати незалежність Угорщини.

Головне