У Радбезі ООН з 1 квітня головуватиме росія

У Радбезі ООН з 1 квітня головуватиме росія

Від початку наступного місяця, тобто з 1 квітня 2023 року, головування у Раді безпеки ООН перейде до російської федерації. Ротація відбувається на щомісячній основі та відбувається щомісяця в алфавітному порядку назв країн-членів органу Організації Об'єднаних Націй англійською мовою.

Очільник українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба назвав це "злим жартом".

"Головування росії в Радбезі ООН з 1 квітня - злий жарт. росія узурпувала своє місце; вона веде колоніальну війну; її лідер є військовим злочинцем, що розшукується МКС за викрадення дітей. Світ не може бути безпечним місцем з росією в Радбезі ООН", - наголосив він.

Радбез ООН, як вказано на сайті органу, відповідає за підтримку міжнародного миру та безпеки. До складу входять 15 країн-членів (п'ять постійних і 10 непостійних), кожен з яких має один голос. Для ухвалення будь-яких потрібні дев'ять голосів, включно з голосами усіх постійних членів.

Нагадаємо, раніше цього місяця Кулеба вчергове заявив про необхідність виключити росії зі складу членів Радбезу ООН

“Замість того, щоб захищати міжнародний мир, росія кидає виклик самому його існуванню. Замість того, щоб бути захисницею, вона вчиняє агресію. Замість того, щоб бути панацеєю, вона стала хворобою… Агресія проти України не є поодиноким випадком”, - пояснив міністр.

Він наголосив, що рф незаконно посідає своє місце в Радбезі, оскільки нелегальним шляхом узурпувала місце СРСР.

"Жодна правова процедура, визначена Статутом ООН, не була дотримана. Проста зміна таблички “Радянський Союз” на табличку “російська федерація” стала найбільшим дипломатичним шахрайством ХХ століття. росія ніколи юридично не набувала статусу постійного члена Ради Безпеки ООН та має бути вигнана з цього поважного органу. В іншому разі злочинець у кріслі судді продовжуватиме ставити під сумнів легітимність всієї системи ООН", - підсумував Кулеба.

Як писав "Ми-Україна" раніше, росіяни, які потрапили у полон, не хочуть повертатися назад у рф – близько 1% окупантів навіть хочуть воювати на боці України.

Головне