У гендиректора Exxon завдяки війні в Україні зарплатня виросла удвічі

У гендиректора Exxon завдяки війні в Україні зарплатня виросла удвічі

Одна з найбільших нафтових компаній світу - ExxonMobil - підняла зарплату своєму CEO Даррену Вудсу на 52% завдяки війні в Україні - до 35,9 млн доларів за 2022 рік. Це сталось на тлі рекордного прибутку, який нафтогігант отримав на тлі російського повномасштабного вторгнення, що спровокувало стрибок цін на енергоносії.

Як пише The Guardian, в Exxon пояснили, що висока зарплата "відбивала прибуток звукозаписної компанії та динаміку цін на акції". В розпорядженні також зазначалось, що під керівництвом Вудса компанія "домоглася виняткових результатів у бізнесі".

Торік компанія отримала прибуток у розмірі 56 млрд (6,3 млн доларів на годину). Рекордний показник Exxon став також найвищим і серед усіх західних нафтових компаній. Ціна акцій компанії у 2022 році також випередила суперників, збільшившись на 160%.

Для порівняння, за підсумками минулого року американська Chevron - найголовніший конкурент Exxon - отримала 36,5 млрд доларів. Для неї це також рекордний показник. Європейська Shell заявила 39,9 млрд доларів - рекордного максимуму за усі 115 років її роботи. BP повідомила про 27,7 млрд доларів.

Нагадаємо, президент США Джо Баден розкритикував надзвичайні прибутки місцевих нафтових компаній. Виступаючи у лютому перед американськими профспілками він назвав це факт таким, що обурює. До того ж Байден і до того неодноразово заявляв, що Exxon "заробляє більше грошей, ніж Бог".

Як писав "Ми-Україна" раніше, російська військова промисловість збільшує виробництво авіабомб, оснащених “крилами” та GPS-навігацією. Ці керовані бомби становлять для України більшу небезпеку, ніж крилаті ракети, попереджають експерти.

Головне