Ціни на житло в Україні: в яких регіонах вартість оренди найвища

Ціни на житло в Україні: в яких регіонах вартість оренди найвища

Оренда житла в Україні невпинно дорожчає. Ще торік більшість власників квартир йшли на поступки, а іноді навіть не брали з квартирантів грошей за комуналку. Зараз усе повертається на довоєнний рівень, і ціни вже зросли вже на третину. Вартість різниться в залежності від регіону: чим він спокійніший, тим оренда житла дорожча.

Які регіони у топі найдорожчих і де можна знайти квартиру за 1500 гривень розповідає наша кореспондентка Вікторія Дмитренко.

Насамперед на розцінки впливає безпека. Так само як і від самого початку повномасштабної війни - чим далі на захід, тим ціни вищі.

Оренда житла у Львові

Минулої весни у місті вільних квартир не було, а ціни оренди били рекорди. Зараз ажіотаж спав, бо чимало переселенців повернутися додому, хоча є і ті, що все одно їдуть. Пропозиції по квартирах є, їхня вартість - як у Києві біля станції метро. За рік ціни зросли в середньому на 17% і якщо ще у квітні винайняти "однокімнатку" можна було за 12 000 грн, зараз - не менше 14 000. Все залежить від району та ремонт.

"Однокімнатна квартира в старому будинку буде в межах 10 000 гривень. Якщо беремо новобудови в спальному районі - це вже приблизно 400 доларів за місяць", - розповіла ріелторка Оксана Савула.

Оренда квартири в Івано-Франківську

У топі найдорожчих міст і Івано-Франківськ. За рік у місті побільшало вільних квартир, а охочих заселитись відчутно поменшало, як і альтруїстів, які готові було безоплатно віддати своє житло переселенцям.

У середньому оренда зросла на третину. Винайняти однокімнатну квартиру можна зараз за 9000-10 000 грн.

Винайняти житло в Одесі

До війни Одеса в цей період била цінові рекорди на житло. Наразі місто не надто курортне: пляжі закриті і обстріли міста відбуваються мало не щодоби. Проте ціни на квартири все одно зросли, і теж на 30% . Оренда однокімнатної квартири наразі стартує від 8000.

Які цінники на оренду житла у Києві

У Києві зараз ціни на оренду довоєнні, а подекуди і вищі. Оренда однокімнатної квартири становить від 8000 грн, двокімнатні - стартують від 12 000, "трьошки" - від 13 000 грн. Усі поступки, які були на початку війни тепер у минулому, кажуть ріелтори.

Де в Україні можна орендувати житло за 1500 грн

У Запоріжжі ціни на оренду житла найнижчі, бо регіон прифронтовий.Нерухомістю тут цікавляться переважно переселенця з області.

"Мають попит квартири, в яких є взагалі все: чашка, ложка, тарілка, повий намір меблів, техніки. Більше попиту серед ВПО - вони бігли і не брали з собою нічого", - розповів Дмитро Бейда, голова правління Запорізької спілки фахівців із нерухомості.

Щодо цін, то оренда у Запоріжжі стартує від 1500 грн за однокімнатну. Більші помешкання є дещо дорожчими. Нині в обласному центрі багато порожніх осель, бо люди виїхали у безпечні регіони.

Як писав "Ми-Україна" раніше, мінімальну зарплату у 2023 році пропонують підвищити на майже тисячу гривень - 14%. Якими будуть наслідки та які податки переглянуть – читайте у матеріалі за посиланням.

Головне