Шуляк: Українці подали через "Дію" близько 360 тисяч заявок про зруйноване житло

Шуляк: Українці подали через

Українці вже подали через "Дію" близько 360 тисяч заявок про зруйноване житло. Йдеться про 25 мільйонів квадратних метрів пошкодженого майна. Про це розповіла народна депутатка Олена Шуляк в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".

"Якщо ми говоримо про тих громадян, які подали заявку через "Дію", то ми вже бачимо близько 360 тисяч інформаційних повідомлень. Вони стосуються майже 25 мільйонів квадратних метрів зруйнованого або пошкодженого житла. Це надзвичайно високі цифри, тому що в довоєнний період, до початку повномасштабного вторгнення, в Україні щороку здавалося приблизно 10 млн квадратних метрів. А тут росія нам за рік повномасштабного вторгнення зруйнувала те, що ми будуємо більше, ніж два роки", - зазначила Шуляк.

При цьому вона додала, що кошти на відновлення зруйнованого житла українців є.

"На сьогодні є перші кошти, які будуть використовуватися на те, щоб працював компенсаційний механізм. Це кошти арештованих дочок російських банків, перш за все це російський "Сбербанк". Ми сподіваємося, що в цьому році також 35 млрд гривень на ці потреби будуть використані з коштів, які надійдуть від  прибутку Національного банку. Звичайно, ми розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів, на підтримку і Світового банку, і інших міжнародних фінансових інституцій", - наголосила Олена Шуляк.

Як повідомляли "Ми-Україна", Кабінет міністрів України працює над пілотними проектами з комплексного відновлення населених пунктів на деокупованих територіях

Головне