Шпигував для росіян на Хмельниччині: зрадник отримав 15 років тюрми

Шпигував для росіян на Хмельниччині: зрадник отримав 15 років тюрми

Зрадник, який шпигував для росіян у Хмельницькій області та отримував за це "зарплатню" від ФСБ, був засуджений 15 років тюрми.

Про це повідомила пресслужба Служби Безпеки України в Telegram-каналі. Як зазначається, суд призначив йому 15 років за ґратами з конфіскацією майна.

Чоловік намагався дізнатися основні локації підрозділів Збройних сил України, Державної прикордонної служби та Національної поліції у своєму регіоні. Агент також відслідковував маршрути руху військової техніки української армії. Він намагався виявити транзитні ешелони з озброєнням та боєприпасами ЗСУ.

Водночас від своїх російських кураторів він отримував грошову винагороду. Проте чоловіка затримали під час спецоперації у вересні. Він виявився мешканцем Донецької області, якого завербував ще на початку повномасштабного вторгнення співробітник 5-ї служби ФСБ з позивним "Шеф". Він знайшов його через прокремлівські дописи у соцмережах.

Потім фігурант отримав позивний "Сірий", пройшов інструктаж та приїхав до Хмельницька. Там він збирався шукати розвідувальні дані для ФСБ. Куратору він передавав інформацію у вигляді електронних координат і фото об'єктів з прив'язкою до локації.

Суд визнав його винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), за що він і отримав 15 років тюрми.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Служба безпеки України викрила рецидивіста, який допомагав російським загарбникам встановлювати мінні поля під час окупації Харківської області.

Головне