СБУ викрила 16 облгазів на розкраданні державного газу на мільярди гривень

СБУ викрила 16 облгазів на розкраданні державного газу на мільярди гривень

Служба безпеки спільно з Бюро економічної безпеки виявили та ліквідували масштабну схему привласнення газу із газотранспортної системи НАК "Нафтогаз України". Про це інформує прес-центр СБУ.

За даними спецслужби, до злочинної схеми причетне вище керівництво 16 регіональних газових підприємствах у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Волинській, Закарпатській, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях, що пов’язані з одним із українських олігархів.

"Схема полягала у тому, що "на папері" посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували від них газу. Фактично вони здійснювали несанкціонований відбір блакитного палива, яке знаходилося у газотранспортній системі і належало державі. Такі злочинні дії завдали Україні збитків на майже 3,5 млрд грн лише у 2021 році", - йдеться у повідомленні.

Також була і інша частина схеми, яка полягала у тому, що облгази отримували сплату за тарифами від споживачів, але одержані гроші використовували не для придбання газу. 

"Ці кошти "перераховувалися" підконтрольним комерційним структурам для виведення у тінь. При цьому облгази продовжували використовувати запаси державної газотранспортної системи і тим самим збільшували свою заборгованість перед Нафтогазом", - зазначили у СБУ.

У подальшому організатори схеми намагались "списати" штучну заборгованість за рахунок бюджетних коштів. Однак СБУ викрила оборудку.

У даній справі вже була проведена низка обшуків в офісних приміщеннях облгазів.  Також триває за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

Як повідомляли "Ми-Україна", співробітники української поліції у співпраці з латвійськими колегами викрили організаторів міжнародної шахрайської схеми, яка щомісяця приносила зловмисникам 5 млн гривень доходу. 

Головне