Росія має більше впливу на країни Латинської Америки, ніж Україна, - Гриценко

Росія має більше впливу на країни Латинської Америки, ніж Україна, - Гриценко

Вплив рф в країнах Латинської Америки більший, ніж український. Зважаючи на це дипломатичний тур голови МЗС Дмитра Кулеби цими країнами є дуже важливим.

Про це в ефірі марафону "Єдині новини" розповіла головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

"Є відверто проросійський табір - це переважно диктатура: Нікарагуа, Куба, Венесуела, Болівія. Україну ж підтримують Уругвай, Чилі - демократичні країни з високим рівнем доходу, які підтримують демократичні цінності", - наголосила вона.

Як відомо, днями очільник українського зовнішньополітичного відомства анонсував великий дипломатичний тур у країни Латинської Америки. Коли саме він розпочнеться міністр не уточнив.

Кулеба підкреслив, що Україні та цим країнам "потрібно відродити відносини".

"У нас було кілька гарних проектів між Україною та латиноамериканськими країнами. Нас багато чого об'єднує, потрібний поштовх і Україна готова взяти лідерство в цьому питанні", - пояснив він.

Нагадаємо, у березні заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник закликав Мексику відмовитися від нейтральної позиції стосовно російсько-української війни та підтримати Київ. Він додав, що ця країна могла б також допомогти українській стороні, надавши гуманітарну, медичну та фінансову допомогу.

Як писав "Ми-Україна" раніше, через те, що Польща, Угорщина, Болгарія, Румунія та Словаччина заборонили українську продукцію, Єврокомісія запропонувала низку заходів зі стабілізації ринку.У болгарському уряді зазначили, що скасують свою заборону з дати, коли заходи ЄС набудуть чинності.

Головне