Рафаель Гроссі прибув на Рівненську АЕС: на станції розпочала роботу постійна місія МАГАТЕ

Рафаель Гроссі прибув на Рівненську АЕС: на станції розпочала роботу постійна місія МАГАТЕ

МАГАТЕ продовжує розширювати свою присутність в Україні. Починаючи від середи, 18 січня, постійна місія організації працює також і на Рівненській АЕС. Разом з представниками МАГАТЕ  на станцію прибув також і її очільник Рафаель Гроссі. 

"Більше експертів МАГАТЕ зараз на місцях в Україні. Сьогодні я запустив місію підтримки та допомоги МАГАТЕ на Рівненській АЕС. Найближчими днями у нас будуть команди на всіх АЕС України. Вони надаватимуть технічну допомогу та допоможуть зменшити ядерну небезпеку під час конфлікту, що триває", - зазначив він у Twitter

Відтепер на майданчику РАЕС на постійній основі перебуватимуть два експерти агентства з ядерної безпеки та захищеності. Вони контролюватимуть та моніторитимуть ядерну та радіаційну безпеку електростанції.

Як вказано на сайті, 18 січня МАГАТЕ панує також розгорнути свою постійну місію й на Чорнобильській АЕС. Днями така сама місія агентства розпочала діяльність на Південноукраїнській АЕС.

Як писав "Ми-Україна" раніше, російські загарбники, які ще на початку березня захопили під свій контроль Запорізьку АЕС, застосовують до українських працівників станції фізичний та психологічний тиск у відповідь на їх відмову підписувати контракт з “Росатомом”.

Головне