Після витоку секретних документів між США і союзниками виникла криза, - ЗМІ

Після витоку секретних документів між США і союзниками виникла криза, - ЗМІ

Високопосадовці Сполучених Штатів Америки намагаються заспокоїти розчарованих і збентежених союзників з Європи, Близького Сходу та Києва. Це сталося після "зливу" секретної інформації про війну в Україні та інші глобальні проблеми.

Про це пише видання Politico з посиланням на чотири анонімних джерела. Як зазначається, після того, як стало відомо про витік інформації, високопосадовці Державного департаменту, Пентагону та розвідки США зв'язалися зі своїми іноземними колегами. Вони прагнули заспокоїти їх.

Таким чином члени "П'яти очей" (розвідувального союзу США, Канади, Великої Британії, Австралії і Нової Зеландії) звернулися до США з проханням про проведення брифінгів. Вони надіслали запити окремо до Офісу директора Національної розвідки, ЦРУ і ФБР. Однак поки що відповіді вони не отримали.

Також офіційні особи в Британії, Бельгії, Німеччині, Об'єднаних Арабських Еміратах та Україні запитували посадовців США про те, як саме інформація могла опинитися в інтернеті. Вони також переймалися тим, хто несе за це відповідальність і що США роблять для того, щоб інформація була видалена з соціальних мереж. Вони хотіли переконатися, що Білий дім вживає заходів, аби в майбутньому не було витоків розвідданих.

Видання зазначає, що Україна давно занепокоєна, що інформація, якою вона ділиться зі США, потрапляє у відкритий доступ.

"Цей випадок показав, що українці були абсолютно праві щодо цього. Американці тепер винні українцям. Вони повинні вибачитися і компенсувати збитки", – пояснив анонімний європейський чиновник.

Високопоставлений чиновник США заявив виданню, що лише на найвищому рівні американського уряду обговорюють, як впоратися з цим витоком інформації. Проте інші посадовці не мають про це жодної гадки.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, представник Головного управління розвідки Андрій Юсов розповів, що сама росія може поширювати фейки про контрнаступ Збройних сил України. Це могло бути для того, аби зірвати його. На їхню думку, це також може уповільнити допомогу для України від партнерів.

Головне