NASA візьме участь у японській місії з видобутку ґрунту з супутника Марса

NASA візьме участь у японській місії з видобутку ґрунту з супутника Марса

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA ) заявило про офіційне приєднання до японської космічної місії Martian Moons eXploration (MMX). Її мета полягає у дослідженні супутників Марса - Деймоса та Фобоса, а також видобутку ґрунту з останнього.

Місія MMX, започаткована у 2020 році, складатиметься з двох частин: перелітного рухового модуля та посадково-поворотного модуля. Обидва апарати матимуть ретельно дослідити геологію та склад Фобоса, а також зробити забір землі з супутника. Грунт, своєю чергою, допоможе фахівцям розібратись, як насправді утворилося небесне тіло. В цілому у місії буде використано 11 наукових інструментів.

Очікується, що місія вирушить до Марса у 2024 році, у 2025 - дістанеться цілі. Модуль зі зразками ґрунту має повернутися на Землю у 2029 році.

Наразі у проєкті Martian Moons eXploration беруть участь Європейське космічне агентство, французький Національний центр космічних досліджень (CNES) та Німецький аерокосмічний центр DLR).

Нагадаємо, раніше цього місяця NASA оприлюднило найдетальнішу в історії 3D-мапу Марса. Її створено лабораторією планетарної візуалізації імені Брюса Мюррея Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені.

Ілон Маск вважає, що зможе відправити перших людей на Марс протягом найближчих 10 років. Як виглядатиме цей політ, він показав у відеоролику.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору розширило свої плани щодо освоєння Місяця в межах реалізації програми дослідження супутника Землі під назвою “Артеміда”. Якщо ще у 2020 році озвучувались наміри звести лише один базовий табір на його південному полюсі, то вже зараз NASA планує збудувати декілька баз на Місяці.

Головне