На тимчасово окупованій території Луганщини російські загарбники посилили тиск на місцеве населення через примусову паспортизацію та розгорнули підготовку військових кадрів серед молоді.
Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Олексій Харченко.
За його словами, готуючись до вересневих виборів до думи, окупанти активізували у так званій "ЛНР" перевірки громадян, які відмовляються отримувати російський паспорт. За небажання оформлювати документи зразка рф та бойкотування майбутнього псевдоголосування загарбники спершу накладають на людей адміністративний штраф у розмірі 40 000 рублів, а далі продовжують тиснути, погрожуючи депортацією.
Паралельно з цим у Сєвєродонецьку росіяни організували підготовку операторів БпЛА. Курси розгорнули на базі місцевого російського вишу, який незаконно працює у приміщеннях релокованого Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. На ці навчання вербують молодь віком від 18 років, щоб невдовзі відправити їх на фронт.
Також, за словами Харченка, минулої доби на території Луганської області ворог продовжував активно обстрілювати позиції українських захисників та цивільну інфраструктуру. Окупанти тричі вели вогонь з автоматичних гранатометів, гатили з мінометів та застосували реактивну систему залпового вогню.
Крім того, російська армія здійснила 18 скидів боєприпасів з безпілотників та спрямувала у бік українських оборонців 13 FPV-дронів. На Лиманському напрямку загарбники штурмували 16 разів у районах шістьох населених пунктів.
Як писав "Ми-Україна" раніше, на ТОТ Луганської області росіяни планують вилучити 690 квартир через нібито борги за комунальні послуги.