Кулеба про зустріч міністрів ЄС у Києві: Ми спростовували тези Кремля про відсутність єдності

Кулеба про зустріч міністрів ЄС у Києві: Ми спростовували тези Кремля про відсутність єдності

Російський диктатор Володимир Путін найбільше бажає, щоб світ втомився від України. Однак зустріч міністрів ЄС, яка 2 жовтня пройшла у Києві, доводить, що у нього нічого не вдається. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками зустрічі.

За словами очільника українського зовнішньополітичного відомства, приїзд міністрів ЄС у Київ це не просто жест символічної підтримки.

"Ми завжди знаходитимемо рішення і найбільше очікування Путіна полягає в тому, що Захід і світ втомляться стояти на боці України в цій війні. На це росія спрямовує величезні ресурси. Але ми не повинні їй підігравати. Я маю на увазі тих експертів і журналістів, які поширюють ці тези. Тому що є чітке розуміння, що росія сьогодні це загроза всій Європі, в ширшому сенсі - всьому світу. Але в нас є єдність", - наголосив Кулеба.

Разом з тим він закликав ЄС не гальмувати процес вступу України в Союз.

"За жодних обставин не можна допустити ситуацію, щоб реформа Європейського Союзу використовувалася, як інструмент гальмування набуття членства в ЄС і Україною, і іншими країнами-кандидатами, які прагнуть цього - західні Балкани, Молдова. Ми дуже чітко відчуємо, якщо реформа ЄС почне використовуватись як виправдання для гальмування інтеграції. Наразі ми цього не відчуваємо", - зазначив український міністр закордонних справ.

Як повідомляли "Ми-Україна", голова МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що у Євросоюзі може виникнути “критичний момент”. На це вплинуть через політичні зміни у Сполучених Штатах та Словаччині, зазначив литовський міністр.

Головне