Голова МЗС Дмитро Кулеба вирушив з візитом до Гватемали: чому ця поїздка є історичною

Голова МЗС Дмитро Кулеба вирушив з візитом до Гватемали: чому ця поїздка є історичною

Очільник українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба їде у Гватемалу. Про цю історичну для України поїздку сам міністр повідомив в Instagram.

Там він візьме участь у Раді міністрів Асоціації Карибських держав (АКД) - це 25 країн, які зацікавлені в українських товарах, досвіді цифровізації та інших типах співпраці з Україною.

"Ця подорож історична з трьох причин. Перший в історії візит міністра закордонних справ України до Гватемали. Перша в історії участь в Раді міністрів АКД. Перший за десять років візит глави МЗС України до Латинської Америки", - зазначив Кулеба.

Як відомо, нещодавно голова українського МЗС анонсував великий дипломатичний тур у країни Латинської Америки. Коли саме він розпочнеться міністр не уточнив. Кулеба підкреслив, що Україні та цим країнам “потрібно відродити відносини”.

“У нас було кілька гарних проектів між Україною та латиноамериканськими країнами. Нас багато чого об’єднує, потрібний поштовх і Україна готова взяти лідерство в цьому питанні”, – пояснив він.

 Нагадаємо, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко розповіла, що вплив росії в країнах Латинської Америки більший, ніж український. Зважаючи на це дипломатичний тур голови МЗС Дмитра Кулеби цими країнами є дуже важливим.

Як писав "Ми-Україна" раніше, США перекинули винищувачі F-22 Raptor в Естонію – на авіабазу Емарі, що розташована на захід від Таллінна. Йдеться про розташування в країні ескадрильї реактивних літаків-“невидимок”, які до цього перебували на території Польщі

Головне