Екскомандувач НАТО закликав передати Україні літаки МіГ-29 та F-16

Екскомандувач НАТО закликав передати Україні літаки МіГ-29 та F-16

Колишній головнокомандувач сил НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс вважає, що країни Заходу мають надати Збройним силам України винищувачі.

Про це він заявив в ефірі німецького телеканалу ZDF. За його словами, передані Україні мають бути принаймні польські винищувачі МіГ-29  та американські F-16.

Ставрідіс вважає, що МіГ-29  можна поставити напряму, і військові Збройних сил України знають, як ними керувати. Щодо другого типу літаків, то ця схема займе більше часу, але українські пілоти швидко могли б навчитися керувати F-16: "Це відносно простий літак, який легко освоїти".

Крім того, адмірал США назвав постачання західних танків українцям "критично важливим". Цей вид озброєння українських військ потрібен для наземного бою, незалежно від того, з якої країни НАТО танки прибули. Однак він додав, що все таки російські загарбники більш успішні "в небі", ніж на землі. Саме тому Україна повинна і надалі отримувати підтримку в захисті свого повітряного простору.

Як повідомляли "Ми - Україна" раніше, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що танків, які передасть Захід Україні, вистачить для того, аби перемогти Росію.

Головне