Данія хотіла б прийняти саміт української формули миру у липні, однак з КНР, Індією та Бразилією

Данія хотіла б прийняти саміт української формули миру у липні, однак з КНР, Індією та Бразилією

Копенгаген виступив із пропозицією провести у Данії у липні цього року мирні переговори, які могли б сприяти встановлення миру в Україні. Проте до них мали б долучитись Китай, Бразилія та Індія.

Про це заявив очільник МЗС Данії Ларс Локке Расмуссен, передає Reuters.

"Якщо Україна визнає, що час для такої зустрічі настав, це було б фантастично. І тоді Данія, очевидно, хотіла б прийняти зустріч у себе", — сказав міністр у кулуарах Ради ЄС із закордонних справ у Брюсселі.

Расмуссен додав, що участь у саміті мають брати не лише партнери а союзники української сторони. А відтак, перед проведенням зустрічі, необхідно докласти зусиль для його організації.

"Необхідно викликати інтерес та участь таких країн, як Індія, Бразилія та Китай... Мені важко уявити, що росія погодиться брати участь", - зазначив голова МЗС Данії.

Як відомо, днями Президент Володимир Зеленський заявив, що саміт української формули миру може відбутися 2 липня 2023 року - на 500-й день повномасштабної війни рф в Україні. До участі у ній глава держави запросив лідерів країн G7. 

Нагадаємо, українську формулу миру, як включає 10 пунктів, Зеленський представив торік у листопаді на саміті G20. Вона включає виведення армії рф з ЗАЕС, звільнення всіх депортованих та полонених українців, відновлення територіальної цілісності нашої держави, повну запинку бойових дій і офіційну фіксацію завершення агресії, а також створення спецтрибуналу по злочинах росії.

Як писав "Ми-Україна" раніше, рейд бійців “Російського добровольчого корпусу” та Легіону “Свобода Росії” у Бєлгородській області викликав у російському інформаційному просторі паніку. Також він спричинив хвилю критики за нездатність зміцнити кордони та слабкість зведених укріплень.

Головне