Байден планує поговорити з Сі Цзіньпіном по телефону

Байден планує поговорити з Сі Цзіньпіном по телефону

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден заявив, що найближчим часом планує провести телефонну розмову з очільником Китаю Сі Цзіньпіном.

Про це повідомляє інфомаційна агенція Reuters. Як зазначається, на запитання журналістів, чи планує Байден найближчим часом поговорити з Сі Цзіньпіном, американський президент відповів "так". Проте він відмовився зазначився, коли саме може відбутися така розмова.

Крім того, 13 березня Джо Байден оприлюднив деталі великої угоди між США, Великою Британією та Австралією про надання останній атомних підводних човнів. Китай вважає відповідну угоду "незаконним актом ядерного розповсюдження".

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, китайський лідер Сі Цзіньпін запланував цього місяця здійснити візит до росії для зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним. Агенція Reuters з посиланням на власні джерела пише, що його приїзд може статися вже наступного тижня. Якщо лідер КНР дійсно прибуде в Москву, це стане його першим візитом у рф від початку повномасштабної війни в Україні.

Крім того, The Wall Stret Journal пишуть, що глава КНР Сі Цзіньпін планує цього місяця провести зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським в онлайн-форматі. Ймовірно, віртуальна зустріч глав держав відбудеться після того, як китайський лідер відвідає Москву. Співрозмовник видання зазначили, що зустрічі з Путіним та Зеленським свідчать про намір Сі відігравати більш активну роль в якості посередника для припинення війни. 

Головне