Новий намісник Лаври: Архімандрит УПЦ МП Авраамій перейшов до ПЦУ

Архімандрит Української православної церкви (УПЦ МП) Авраамій (Лотиш) перейшов до ПЦУ і став виконуючим обов’язки намісника Києво-Печерської Лаври.

Це рішення погодив митрополит Епіфаній. Предстоятель ПЦУ звернувся до уряду з проханням надати у користування українській Лаврі приміщення для звершення богослужінь, проживання братії та монастирської діяльності.

“У тому, що відбувається, я бачу дію Промислу Божого і спонукання для всіх нас визнати нову канонічну реальність існування в Україні Помісної Православної Церкви… Я сам добровільно прийняв це складне, але на мою думку – єдино правильне і канонічно виправдане рішення. Блаженнійший Митрополит Епіфаній на моє прохання затвердив мене в числі братії Лаври у складі Православної Церкви України. Я усвідомлюю, що приймаю не славу, а терновий вінець і важкий хрест. Але заради смирення і спасіння душі прийшов я сюди, і тому не тікаю від хреста”, — сказав у своєму зверненні Авраамій.

Він закликав свої “отців і братів” залишитися у Лаврі у складу ПЦУ.

“Закликаю вас залишитися в Лаврі в складі Помісної Православної Церкви України під омофором Блаженнійшого Митрополита Епіфанія. Готовий до спілкування з Вами та прагну разом з вами потрудитися для оновлення нашої обителі як справжнього монастиря і місця духовного оновлення для ченців та всіх вірних”, – йдеться у його зверненні.

Нагадаємо, 10 березня Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” оголосив про розірвання договору оренди з УПЦ МП з 29 березня. Таке рішення було ухвалено з низки причин. Зокрема, священнослужителі УПЦ МП порушили безліч норм користування святинею.

Сьогодні ж священнослужителі УПЦ МП заявили, що “жодного документа, який змушує їх покинути Лавру, не існує”.

Як писав “Ми-Україна” раніше, Польща планує збільшити виробництво боєприпасів перед контрнаступом ЗСУ. Вона закликає партнерів, приватні, державні та іноземні компанії також прийняти цей виклик.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…