Міни у Чорному морі: Братчук розповів, скільки залишилось з 400 розкиданих рф у торік

Російська федерація одразу після повномасштабного вторгнення розкидала у Чорному морі міни. Йдеться про понад 400 штук.

Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” на каналі “Ми-Україна” розповів речник начальника Одеської ОВА Сергій Братчук.

Він додав, що ці міни росіяни ще у 2014 році вкрали в України.

“Вони були некеровано розкидані. І я бачив переписку начальника Сочинського порту, де він говорив, що ці 400 мін рф вкрала у Севастополі ще у 2014 році. Таким чином рф намагалася завадити нашим Силам оборони захищати ту ж Одесу, коли готувалася ними військово-морська десантна операція. Тому процес розмінування буде тривалим і мінні тральники дуже потрібні”, – зазначив він

Та додав, що станом на зараз в акваторії Чорного моря залишилося ще близько 100 дрейфуючих мін.

Нагадаємо, рф створила в Україні найбільше мінне поле. Наразі площа замінованих територій перевищує 250 тисяч кв. км. Згідно з підрахунками, обсяг замінованих територій в Україні перевищує територію деяких країн, наприклад, Румунії або Великої Британії.

За прогнозами фахівців, на розмінування всієї території України потрібно буде 5-10 років, однак це лише приблизні підрахунки.

Як писав “Ми-Україна” раніше, в Україні стартувала друга посівна в період повномасштабної війни. У Міністерстві аграрної політики та продовольства очікують, що українські аграрії засіють орієнтовно такі ж площі, як і торік.

Головне