Мінкульт оновив правила виїзду артистів за кордон: Ткаченко розповів, що змінилося

Міністерство культури і інформаційної політики оновило правила виїзду українських артистів за кордон. Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” на каналі “Ми-Україна” розповів очільник Мінкульту Олександр Ткаченко.

“Ми підготували зміни до порядку виїзду артистів, митців, журналістів, де є два чи три ключових моменти”, – повідомив Ткаченко.

Зокрема, ці зміни передбачають:

  • підтвердження, що в організаціях ведеться військовий облік;
  • контракти, що пояснюють мету виїзду;
  • якщо поїздка передбачає промотування країни чи збір коштів, то треба подавати звіт після повернення;
  • після дипломатичних візитів також потрібно подавати звіт.

“Такий виїзд не може тривати більше 60 днів”, – наголосив голова Мінкульту.

Також він додав: “Ми демократична країна. Давайте для початку розберемося з тим, щоб в законний спосіб люди, які представляють Україну могли промотувати Україну і в подальшому. Для того, щоб всі ці коміки, стендапери, які паплюжать процес промоції української культури, не стали на заваді, в тому числі групі Творчі виступати на Євробаченні”, – резюмував Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, скандал щодо дозволів українським чоловікам виїздити за кордон у період воєнного стану розгорівся після того, як стендап-комік Андрій Щегель, який мав від Мінкульту дозвіл на перетин кордону, не повернувся в Україну. При цьому він вихвалявся, що живе у Туреччині в “комфортній психологічній обстановці” як “вільна людина”, а рішення українських чоловіків йти воювати назвав їхнім вибором.

Як повідомляли Ми-Україна, секретар РНБО Олексій Данілов пообіцяв посилити правила виїзду чоловіків за кордон після скандалу з артистами. Він заявив, що це питання винесуть на розгляд на Ставці Головнокомандувача.

Головне